Strop hlavní místnosti říšské rady – dívánu

4. 3. 2021 V rámci kontroly stránek jsme zjistili, že o tak důležité části paláce Topkapi jako je díván, máme asi jednu větu. Proto jsme dnes popis vylepšili.

İshak Paşa Sarayı leží na samé východní hranici Turecka

2. 3. 2021 jsme přidali popis další, tentokráte bohužel téměř nenavštivitelné památky – İshak Paşa Sarayı. Tím jsme doplnili alespoň jednu památku do poslední oblasti, kde jsme to této doby žádnou neměli – Východní Anatolie …. .

Svaté místo islámu Kaaba a pohyb poutníků – hadžiů.
  1. 3. 2021 jsme přidali další dvě stránky – pokračujeme v informování a islámu, tentokráte se jedná o životopis Mohameda, proroka islámu. Druhá stránka je formální – asi už bylo na čase se zmínit o autorských právech … . Průběžě teď také provádíme jazykové korektury a doplňujeme linky v dříve publikovaných stránkách.
Korán, muzeum v Kayseri

24. 2. 2021 A pokračujeme dál. Nejnovější dva příspěvky se týkají islámu. Turecko je muslimská, takže by bylo dobré alespoň nějaké minimum informací o tomto dnes tak často zmiňovaném náboženství vědět. Jeho myšlenky jsou dobré, ale fanatici jako vždy vše dobré překroutí a zničí …

Mohyla s hrobkou bájného krále Midase

19. 2. 2021 Alespoň jednu výhodu Covidové zastavení života v zemi má – můžeme se více věnovat našim stránkám. Takže jsme přidali popis další zajímavé památky – frýžského hlavního města Gordionu (ano, gordický uzel byl přesně zde).

Trója je vlastně mnoho města, ktará vyrůstala jedno z druhého.

17. 2. 2021 jsme přidali popis další památky UNESCO – bájné Tróje. A protože říci Trója a nezmínit jejího neuvěřitelného objevitele Heinricha Schliemanna není možné, samozřejmě jsme přidali i jeho velice stručný životopis. Zároveň jsme doplnili jednu důležitou maličkost pro cestovatele – informace MZV pro cesty do této krásné země.

Hodnota tzv. Priamova pokladu je nejen materiální – spousta zlata, ale i historická.

16. 2. 2021 jsme doplinili popis další z památek UNESCO v Turecku – chetitské hlavní město Chattutaš. Určitě patří k památkám, kvůli kterým stojí za to zapomenout na dovolenou u moře a trochu se podívat i do vnitorzemí. Zároveň jsme začali aktualizovat první fotku této stránky podle posledních aktualizovaných stránek – zanechání statické fotky bylo matoucí …

Lví brána v Chattušaši

7. 2. 2021 jsme přidali do všech stránek, popisujících nějaké památky, GPS souřadnice. U větších oblastí (třeba město) je vždy upřesněno, k čemu se souřadnice vztahují – například v Alanyi je to vež Kizilkule …

Okno v Istanbulu

26. 1. 2021 jsme přidali další památku UNESCO – Nemrut Daği. Pohřební mohyla krále Anitiocha I. v jihovýchodní Anatolii, známá velkým množstvím soch bohů. Patří k nejčastěji používaným lákadlům do Turecka, i když dnes není příkiš rozumné k ní cestovat, leží ve vojensky hodně nebezpečné jihozápadní části země.

Nemrut Dagi určitě z fotek znáte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.