Severní Turecko, které oficiálně nazýváme černomořskou oblastí, není, speciálně u nás, vyhledávanou turistickou oblastí. Je to ale velká škoda. Černé moře nabízí stejně kvalitní koupání jako Středozemní či Egejské. Okolní příroda je však daleko zajímavější, živější. Je zde ráj především pro milovníky aktivní dovolené. Jsou zde ideální podmínky pro turistiku na horských kolech i na vycházky po horách. Milovníci divoké vody zde mají kde jezdit. Roste zde doslova bohatá vegetace, můžete vidět růst např. čaj nebo tabák.

Ideální prostředí je zde i pro ty, kteří rádi poznávají skutečný život lidí v navštívené zemi. Méně rozvinutý turistický ruch přímo úměrně umožňuje zachování starých dobrých zvyků. Hosté (v Turecku jste hosté vždy a všude – Turci jsou opravdu pohostinný národ) jsou zde vítáni srdečněji a vřeleji než v turisticky rozvinutějších oblastech.

Samozřejmostí, stejně jako po celém Turecku, je velké množství historických památek, sahajících mnohdy až k neolitu. Ale najdeme zde třeba i klášter Sumela, památku na první křesťany a Byzantskou říši.

Zkrátka, chcete-li zajímavou dovolenou, oblast u Černého moře je určitě správné místo.

Moc se omlouváme, že zatím tato část našich stránek není bohatší. Zájem Vás, čtenářů a návštěvníků, nás nutí dříve vyplnit hustěji nejznámější turistické atrakce, kterými je Turecko bohužel (nebo bohudík?) protkáno více než hustě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.