Egejská oblast, především samozřejmě její pobřeží, patří se Středozemní oblastí k turisticky nejnavštěvovanějším částem Turecka. Znamená to, že zde najdete vše, co potřebujete, s výjimkou klidu a dobrodružství. Ale už třeba kvůli památkám typu Efez, Pergamon či Pamukkale určitě za návštěvu stojí.

Egejská oblast – jak už vyplývá z názvu – se rozkládá na březích Egejského moře

Pobřeží Egejského moře je rájem milovníků historie. Zde se nalézala nejslavnější řecká města v dobách největší slávy řecké antiky. Dva ze sedmi divů světa byly v této části – mauzoleum v Halikarnassu a Artemidin chrám v Efezu. Najdeme zde však i slavný Pergamon, z dalších slavných měst můžeme jmenovat Mílet, Didimu, Afrodisias … .

Pamukkale – Bavlněný zámek

Přesto ale dnes největším lákadlo oblasti neleží u moře, ale hluboko ve vnitorozemí – Bavlněný zámek, známý pod tureckým názvem Pamukkale, navštěvovali už staří Řekové a Římané. Tehdy ovšem jako Hierapolis. Už v té době to byly vyhlášené lázně.

Efez patří k nejnavštěvovanějším antickým městům.

A živo u Egejského moře bylo nejen v dobách antického Řecka. Pro křesťany je zde také připraveno nejedno zajímavé místo. Vždyť sem, do Efezu, přivedl sv. Jan samu matku Ježíše Krista, Pannu Marii. Ta zde také zemřela a můžeme navštívit její hrob. Jeho důvěryhodnost uznává i Vatikán.

Dům, ve kterém údajně zemřela Panna Maria

Nejen historií živo je toto pobřeží. Letoviska jako Izmir, Bodrum, Kusadasi či Cesme známe z mnoha plakátu cestovních kanceláří jako proslavená přímořská turistická střediska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.