Velký bazaar

Je to vlastně obrovský trh pod jednou střechou. Téměř 4 000 malých krámků se tu tísní jeden vedle druhého, z toho polovina patří zlatníkům. Starší část byla postavena za časů Mehmeda Fatiha, novější je ze 16. století. Každé řemeslo má svoji „ulici“, které jsou pravidelně uspořádány do pravých úhlů. Turista prochází nekonečnými chodbami a míjí nepřeberné množství zboží. Nakupovat zde můžete -kromě neděle- od 8. do 19. hodiny. Večer se zavírá a na pevné závory zamyká 17 železných vrat , které chrání bohatství Velkého bazaru. Traduje se, že za celou dobu jeho existence nebyl zaznamenán případ vloupání.

Egyptský bazaar

Kromě tohoto bazaru je v Istanbulu množství velkých i menších bazarů. Známý je též Egyptský bazar (Misir Carsisi), zvaný též bazar s kořením. I zde si přijde na své zrak i čich, pytle s barevným kořením, jehož jméno a použití ani mnohdy neznáme , střídají krabice orientálních sladkostí, které můžete ochutnat.

Blízko je též Knižní bazar, který je sice menší , ale má rozhodně svůj zvláštní půvab. Kdo rád chodí do antikvariátů, neměl by toto místo vynechat.