GPS 37.8636536N, 27.2475867E (hrad Korsan)
Pevnost Genoese na ostrově Güvercin

Městečko Kusadasi je klasickým produktem rychle se rozvíjejícího turistického ruchu. Ještě před nedávnem to bylo ospalé přímořské rybářské městečko. To, že bylo doslova pár kilometrů od slavného Efezu, jedné z nejzachovalejších a nejnádhernějších antických památek nejen v Turecku, ale na světě vůbec, pro městečko nic neznamenalo. Pak ale přišli první turisté a objevili nádherné pláže a ideální podmínky pro rozvoj turistického ruchu.

Bazar v Kusadasi je především pro cizince

Od toho okamžiku se z Kusadasi stává jedno z hlavních turistických center na egejském pobřeží Turecka. Samozřejmě se stalo jedním z hlavních výchozích míst pro výlety do Efezu a jeho okolí. Jak houby po dešti zde vyrostly (a nadále rostou) nové hotely, místní lidé si z rodinných domků dělají pensiony, nacházíme stále nové a nové obchody i obchůdky – každý z nich si říká alespoň minimarket. Vyrostl zde velký přístav pro jachty, ale samozřejmostí je i velké množství výletních parníků.

Nábřeží v Kusadasi

Památkou, která každého turistu upoutá na první pohled je pevnost Genoese na ostrově Güvercin. Nedávno zrestaurovaná a v noci působivě nasvícená působí velice romanticky. Další zajímavá památka, karavanseraj Mehmeta Paši už bohužel není pro běžného turistu dostupná. Místo, kde měli odpočívat všichni poutníci, bylo přestavěno na luxusní hotel pro bohaté nepoutníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.