Památky

warning: Creating default object from empty value in /home/soley/turecko.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Památky

Phaselis

Nedaleko dnešního městečka Kemer kdysi leželo velmi významné město, které tvořilo obchodní centrum mezi Řeckem, Egyptem, Asií a Fénicií. Jeho pozůstatky se dochovaly dodnes.

Yusufeli

 Na břehu řeky Çoruh, 104 kilometrů od města Artvin, leží malé městečko Yusufeli. Není to nijak zvláště významné turistické či ekonomické centrum.  Má však dlouhou historii a jedinečným ho dělá překrásná příroda, ve které se nachází.

Olympos

Asi devadesát kilometrů od města Antalya leží hora Olympos. Na jejím úpatí bylo již v helénském období založeno město, jehož minulost je opředena mnohými mytickými příběhy.

Spil Daği

V Egejské oblasti se do výšky 1513 metrů se přímo nad mořem tyčí hora Spil (nebo také Sipylus), opředená mnohými mýty a legendami.

Anıtkabir

Stavba tohoto mauzolea trvala dlouhých patnáct let. Není se také čemu divit, vždyť nejvýznamnější osobnost moderní turecké historie si jako místo svého posledního odpočinku zaslouží něco opravdu velkolepého.

Marmaris

Toto přístavní město na středomořském pobřeží navštěvuje rok od roku více turistů. Důvodů je hned několik: krásné pláže, bujarý noční život a bohatá historie.

Chattušaš

Hlavním městem říše bylo město Chattutaš (turecky Bogazköy). Vzrůst významu chetitské říše je zaznamenán v 15. století př. Kr. za krále Šippiluliumaše.

Marmarská oblast

Historickým srdcem tureckého Turecka je oblast Marmarského moře. Tady najdeme první hlavní město Osmanské říše, starobylou Bursu, stejně jako jejího nástupce nádherné Edirne.

Aspendos

Na břehu antické řeky Eurymedon leží zbytky významného – původně pamfylského – města Aspendos.

Ankara

Ankara je hlavním městem Turecka. Antický název místa byl Ancyra, jak se dochoval např. v názvu místního krokusu – Crocus Ancyrensis. Je to krásná žlutá květina, v okolí Ankary hodně se vyskytující.

Syndikovat obsah