Příroda

warning: Creating default object from empty value in /home/soley/turecko.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Příroda

Ölüdeniz

Egejská riviéra je proslulá křišťálově čistým mořem a dlouhými písčitými plážemi. Ty nejkrásnější z nich leží v bezprostředním okolí nenápadného letoviska Ölüdeniz.

Turecko: Perfektní prašan pro heli-lyžování

Ještě k objevení: Zimní radovánky v horách Anatolie

Artvin

V severovýchodní části Turecka, téměř na hranicích s Gruzií, leží město Artvin, hlavní město Artvinské provincie. Stojí na vysoké skále, obklopené prakticky panenskou přírodou, o které se říká, že vypadá jako krajina z Tolkienových knih.

Yusufeli

 Na břehu řeky Çoruh, 104 kilometrů od města Artvin, leží malé městečko Yusufeli. Není to nijak zvláště významné turistické či ekonomické centrum.  Má však dlouhou historii a jedinečným ho dělá překrásná příroda, ve které se nachází.

Nemrut

V Turecku se ve skutečnosti nacházejí dva vrcholy s tímto jménem. První z nich leží v jihovýchodní části země a primárně je to velmi významné archeologické naleziště. My se budeme zabývat tím druhým, stratovulkánem ve východním Turecku.

Erciyes Daği

Tato hora je v posledních letech vůbec nejvýznamnějším centrem horského turismu a zimních sportů v celém Turecku. Nachází se pouhých 25km od města Kayseri v centrální části země a její vrchol je permanentně pokryt sněhem.

Pohoří Kaçkar

Podél Černého moře se ve východní části Turecka táhne skalnaté pohoří Kaçkar. Jeho svahy jsou zbrázděné vodní erozí a údolí porostlá bujnou vegetací.

Pohoří Cilo a Sat

Ve východním Turecku na samotném konci masivu Toros Dağlari se nachází nejzápadnější část Himalájí- pohoří Cilo a pohoří Sat.

Vanské jezero

Ve výšce 1719 metrů nad mořem se rozprostírá obrovské jezero, které slouží jako velmi důležitá mezinárodní dopravní tepna.

Spil Daği

V Egejské oblasti se do výšky 1513 metrů se přímo nad mořem tyčí hora Spil (nebo také Sipylus), opředená mnohými mýty a legendami.

Syndikovat obsah