4. 5. 2021 Trochu jsem teď polevil – bylo hodně jiné práce. Ale aktualizovat je potřeba, proto jsem doplnil povídání o další turecké specialitě – pěnovce alias meršánce. Dýmce z „mořské pěny“ ..

Typická nakouřená pěnovka

22. 4. 2021 Sliby se mají plnit nejen o Vánocích. Takže u všech popisů destinací nejen máme doplněné aktuální počasí, ale jsou zároveň předělané do nové podoby. Pravda, je to zatím pouze třetina ze všech stránek, které jsou publikované, ale jsme rádi, že je to hotové. A povedlo se i doplnit stránku o prof. Bedřichu Hrozném … . Takže sliby z 18. máme splněné …

1. rozluštěná věta

18. 4. 2021 Protože se blíží turistická sezóna, rozhodl jsem se přidat na stránku Média o Turecku odkaz na důležitý článk o turecké inflaci. Mezitím pilně předěláváme vzhled stránek, ale chvilku to ještě potrvá. Abychom si trochu odpočnuli od jednovárného předělávámí vzhledu starého na nový připravujeme další profil významné osobnosti, pomáhající odhalovat historii dnešního Turecka. Těšíme se na českého vědce Bedřicha Hrozného.

Atatürk samozřejmě v Turecku musí být všude, tady třeba na liře.

12.4.2021 Na chvíli zpomalíme přísun nových informací – blíží se turistická sezóna, takže vás určitě bude zajímat i počasí na jednotlivých památkách. Proto na všechny stránky, popisující cokoliv v konkrétní lokalitě, přidáváme banner s aktuálním počasím. Kdyby vás například zajímalo, jaké počasí je v hlavním městě Chetitské říše, pak je to

+1
°
C

+
-2°

Bogazkale
Neděle, 11

Viz 7denní předpověď

7. 4. 2021 Týden jsme se trochu flákali, ale pravidelný update alespoň článků v médiích je udělaný. Pomalu opustíme Istanbul a začneme rozvíjet popisy ostatních oblastí, doba dovolených se pomalu blíží.

31.3.2021 Stále se věnujeme Istanbulu - v květnu by stálo za to ho navštívit. Proto jsme přidali další velké lákadlo - archeologické muzeum s takovými exponáty, jako je nejstarší mírová smlouva mezi Chetity a Egypťany či skvostný Alexandrův sarkofág.

V muzeu můžeme obdivovat i překrásné antické sochy.

29.3.2021 Protože se blíží şeker bayrami, ideální termín na návštěvu Istanbulu, doplnili jsme popis další památky - Galatské věže. Neleží v samém centru historického města, ale za návštěvu určitě stojí :-)

Noční pohled na Galatskou věž přes Zlatý roh je fotogenický

24.3.2021 První vlašťovky, které vás dopraví na şeker bayrami do Istanbulu jsou připraveny. V tomto týdnu jsou to radynacestu.cz a slantour.cz, materiály připravuje a příští týden bychom proto měli dostat i topfly.cz

Do Istanbulu můžete letět v období şeker bayrami s CK radynacestu.cz. Tento termín je velice zajímavý, protože je tou dobou město poloprázdné …

Ale pro şeker bayrami nesmíme už déle zanedbávat další obsah, takže jsme přidali - právě s ohledem na očekávané návštěvy Istanbulu - popis prohlídky harému v Topkapı. A jako druhou novinku máme stránku odkazů na aktuální dění v Turecku očima médií - zatím jsme vybrali seznamzpravy.cz a Českou televizi, protože je považujeme za seriózní.

20.3.2021 První jarní den uveřejňuji první článek bez obrázků. Důvod je prostý: když jsem vařil, zapomněl jsem fotit. A nenašel jsem na Internetu fotky této dobroty. Takže slibuji, že brzy doplním i fotky tepsi kebapu, jehož recept tímto článkem je. Vlastně to ale nevadí, na konci je videorecept mé oblíbenkyně cesminaz, který mne k vaření včera inspiroval ....

Kromě nemovitých památek jako je Topkapi, mešity či muzea patří k turistickým atrakcím i tradiční historické tramvaje.

16.3.2021 Současný klid je jen zdánlivý. Blíží se období ideální návštěvy Istanbulu - şeker bayrami, svátek cukru. Je to období bezprostředně navazující na ramadán (turecky ramazan) a většina Turků Istanbul opouští. Proto bývá ve městě větší klid a památky (až na relikvie v Topkapi) volnější. Proto se domlouváme s některými CK či CA, které nabízejí v tomto období zájezdy, abychom je mohli na stránkách o Istanbulu ukázat.

Strop hlavní místnosti říšské rady - dívánu

4. 3. 2021 V rámci kontroly stránek jsme zjistili, že o tak důležité části paláce Topkapi jako je díván, máme asi jednu větu. Proto jsme dnes popis vylepšili.

İshak Paşa Sarayı leží na samé východní hranici Turecka

2. 3. 2021 jsme přidali popis další, tentokráte bohužel téměř nenavštivitelné památky - İshak Paşa Sarayı. Tím jsme doplnili alespoň jednu památku do poslední oblasti, kde jsme to této doby žádnou neměli - Východní Anatolie .... .

Svaté místo islámu Kaaba a pohyb poutníků - hadžiů.

1. 3. 2021 jsme přidali další dvě stránky - pokračujeme v informování a islámu, tentokráte se jedná o životopis Mohameda, proroka islámu. Druhá stránka je formální - asi už bylo na čase se zmínit o autorských právech ... . Průběžě teď také provádíme jazykové korektury a doplňujeme linky v dříve publikovaných stránkách.

Korán, muzeum v Kayseri

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.