Jako ve všech turisticky orientovaných zemích i v Turecku je na výběr z mnoha globálních i místních autopůjčoven. A i zde platí, že globální jsou dražší, ale s garantovanou kvalitou, místní levnější, ale je třeba si více hlídat podmínky.

V Turecku samozřejmě působí všechny velké mezinárodní autopůjčovny

V Turecku jako v turisticky velice vyspělé zemi existují naprosto běžně autopůjčovny jak všech velikých značek tak i místní autopůjčovny. Turisty, kteří jsou zvyklí po zemi cestovat obvykle nezávisle a rádi si auta půjčují, musíme ovšem varovat. V Turecku se dopravní předpisy dodržují řekněme volněji, ale jakmile se stane dopravní nehoda vždycky za ni může cizinec. Proto bývá daleko vhodnější řešení najmutí taxi s místním řidičem, který jednak zná místní poměry, jednak je odpovědný za celkový provoz vozidla i za případné autonehody.

Na letišti si můžete vybrat jak z velkých globálních, tak i menších místních autopůjčoven

Turci mají vyvinutý poměrně bohatý signalizační systém na silnici který není nikde definován, je to vlastně jen taková úmluva mezi řidiči. Počínaje zvláštním blikáním a troubením do zatáček a konče nestavením na stopce. Člověk který ji nezná může mít na silnici poměrně velké problémy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *