Chcete-li poznat Turecko nezasažené turistickým průmyslem, Turecko zelené a bohaté na úrodu čaje či rýže, chcete-li se vykoupat v krásném moři a navštívit netradiční památky, pak je Černomořská oblast místo vašich snů.

Černomořská oblast zabírá téměř celé severní Turecko

Severní Turecko, které oficiálně nazýváme černomořskou oblastí, není, speciálně u nás, vyhledávanou turistickou oblastí. Je to ale velká škoda. Černé moře nabízí stejně kvalitní koupání jako Středozemní či Egejské. Okolní příroda je však daleko zajímavější, živější. Rájem je černomořská oblast především pro milovníky aktivní dovolené. Jsou zde ideální podmínky pro turistiku na horských kolech i na vycházky po horách. Milovníci divoké vody si na místních řekách mají kde jezdit. Bují zde opravdu bohatá vegetace. Můžete tu vidět růst např. i čaj, rýži nebo tabák.

Díky příznivým klimatickým podmínkám místní čajové plantáže zásobují celé Turecko

Ideální prostředí na severu Turecka najdou i ti, kteří rádi poznávají skutečný život lidí v navštívené zemi. Méně rozvinutý turistický ruch přímo úměrně umožňuje zachování starých dobrých zvyků. Hosté (v Turecku jste hosté vždy a všude – Turci jsou opravdu pohostinný národ) jsou zde vítáni srdečněji a vřeleji než v turisticky rozvinutějších oblastech.

Klášter Sumela připomíná řecké kláštery na Athosu nebo v Meteoře

Samozřejmostí, stejně jako po celém Turecku, je velké množství historických památek, sahajících mnohdy až k neolitu. Nedaleko největšího černomořského přístavu Trabzon stojí i klášter Sumela, památka na první křesťany a Byzantskou říši. Leží tu Samsun, město, odkud začal Atatürk po 1. světové válce organizovat záchranu Turecka a jeho modernizaci. Najdeme tu jednu z tureckých památek UNESCO – město šafránu, ale především tradiční osmanské architektury Safranbolu. Vynechat bychom neměli ani Sinop, nejšťastnější město Turecka, které hrálo rozhodující roli v Rusko-Turecké válce.

Zkrátka, chcete-li zajímavou dovolenou, oblast u Černého moře je určitě správné místo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *