Turkish airlines, turecké státní aerolinie, mají přímé lety do Čech

Do Turecka se dnes můžeme dostat 2 hlavními způsoby. Jednak po souši autem nebo autobusem nebo letecky. Musíme však upozornit, že Turecko je už země dosti vzdálená a proto doprava po souši je náročná jak na fyzickou tak na psychickou kondici. Navíc jedete přes Balkán který v současnosti neoplývá bezpečností a nikdy neoplýval spolehlivým chováním úředníků to znamená že se vám cesta může i nepříjemně podražit.

Pohled na Istanbul při přistávání je také zajímavý

Naopak letecké zájezdy vám ušetří hodně času, místo 3 dní na cestě jste v Istanbulu za 2, 2,5 hodiny a ceny v současné době už také nejsou příliš vysoké. Mimo sezónu je možné se ve dvou lidech do Istanbulu dostat na 5 dní za 15 000 korun včetně ubytování. Teoretickou možností je také doprava na lodi, ale ta je jednak zdlouhavá jako po zemi, jednak drahá jako letecká takže se jedná spíše o vyjímky.

Lodí je pro našince doprava do Turecka zajímavá spíše na okružních plavbách výletních lodí

Třeba jste-li na řeckém Rhodosu a chcete si udělat výlet do Turecka, Istanbulu tak samožřejmě nejlepší spojení je trajektem který vás převeze do jednoho z tureckých přístavů. Není to však standardní přístup Čecha na půdě Turecka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.