Jednoznačně preferovanou dopravou z Čech do Turecka je doprava letecká. Vyplatí se i dobrodruhům, chtějícím procestovat celé Turecko – autopůjčovny fungují spolehlivě a ušetří tím několik dní, které mohou věnovat poznávání této krásné země …

Turkish airlines, turecké státní aerolinie, mají přímé lety do Čech

Do Turecka se dnes můžeme dostat dvěma hlavními způsoby. Jednak po souši autem nebo autobusem nebo letecky. Musíme však upozornit, že Turecko je už země dosti vzdálená a proto doprava po souši je náročná jak na fyzickou tak na psychickou kondici. Navíc jedete přes Balkán který v současnosti neoplývá bezpečností a nikdy neoplýval spolehlivým chováním úředníků to znamená že se vám cesta může i nepříjemně podražit.

Pohled na Istanbul při přistávání je také zajímavý

Naopak letecké zájezdy vám ušetří hodně času, místo 3 dní na cestě jste v Istanbulu za dvě a půl hodiny a ceny v současné době už také nejsou příliš vysoké. Mimo sezónu je možné se ve dvou lidech do Istanbulu dostat na 5 dní za 15 000 korun včetně ubytování. Teoretickou možností je také doprava na lodi, ale ta je jednak zdlouhavá jako po zemi, jednak drahá jako letecká takže se jedná spíše o výjimky.

Lodí je pro našince doprava do Turecka zajímavá spíše na okružních plavbách výletních lodí

Třeba jste-li na řeckém Rhodosu a chcete si udělat výlet do Turecka, pak samozřejmě nejlepší spojení je trajektem, který vás převeze do jednoho z tureckých přístavů. Není to však standardní trasa z Čech na půdu Turecka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *