Turecko je velká země plná zajímavých památek, přírodních krás i historických míst. Chceme-li jich poznat co nejvíce, potřebujeme se mezi nimi pohybovat. A vždy je třeba zvolit optimální dopravní prostředek, proto zde nabízíme výběr těch v Turecku nejčastěji využívaných.

Dolmuşe jsou místními lidmi využívány asi nejvíce

Když už sme v Turecku tak určitě nebudeme chtít v této krásné zemi zůstat na jednom místě, koupat se pořád v moři ale budeme chtít navštívit památka aspoň v nejbližším okolí.

Modelů se nelekejte, fotka je z roku 2006

Doprava je zde velice jednoduchá. Jednak jsou neustále k dispozici svítivě žluté taxíky, které jsou za velice rozumné ceny. Tuto službu můžeme doporučit především turistům, kteří nechtějí památky navštěvovat pomocí fakultativních výletů s cestovní kanceláří.

Dolmuşe jsou oblíbené i na venkově, proto ten střešní nosič – domácí potřebují leccos přepravit

Samozřejmostí je velké množství autopůjčoven s bohatou nabídkou aut různých značek a velikostí. Další varinatou, levnější, ale vázanou pouze na konkrétní trasy, jsou dolmuşe. Tuto dopravu můžeme doporučit pro běžné turisty bez dětí.

Letecká doprava nabízí často zajímavé pohledy, především ale rychlejší dopravu na dlouhé turecké vzdálenosti.

Běžná autobusová doprava, jak jí známe od nás, samozřejmě také funguje. V této velké zemi ale musíme uvažovat i o vnitrostátní letecké dopravě – z Istanbulu na východ Turecka je to asi stejně daleko jako z Istanbulu do Brna. Autobusy a letadla asi nebude využívat běžný turista, spíše ten, kdo chce poznat co nejvíce z této krásné země.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *