Zatímco dříve bylo Turecko synonymem pro kávu, dnes se zde minimálně stejně často setkáváme s velice silným, v typických malých skleničkách podávaným čajem. Ten se stal standardním společníkem třeba smlouvání o cenu, což každý Turek považuje za solidní obchodní jednání.

Přestože káva není už v Turecku národní nápoj, přesto se zde dělá výborná

U nás se žije v představě že každý Turek vypije denně litr turka. Samozřejmě myslíme turecké kávy. Tato rovnice už dávno neplatí. Od té doby, co osmanská říše přišla o provincie, kde se káva pěstovala, se stal národním nápojem čaj. Přesto je turecká káva vynikající pro ty co kávu pijí ji můžeme vřele doporučit. Nesmí nás ovšem překvapit že se podává v daleko menších šálkách než je u nás zvykem. Upozorňuji ovšem že tato káva je velice silná, v tomto jejich malém šálku je stejné množství kávy jako v našem velkém, proto je tato káva daleko silnější.

Čaj se podává v malých skleničkách. Je tak silný, že toto množství je tak akorát.

Dnes se národním nápojem v Turecku stal čaj. Doprovází Turky v každém kroku, podává se v malých 10 cm skleničkách je velice silný, ale výborný. Naprosto běžně se prodává na ulici pakliže zajdete do obchodu kde chcete koupit něco většího jako je třeba šperk nebo koberec, oděv. Určitě obchodník přivolá z ulice malého prodavače čaje , který postaví před vás malou skleničku tohoto vynikajícího čaje. Tento čaj se vám v Turecku stane velmi známým na všech vašich cestách . podává se zásadně horký, silný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.