Chceme-li cestovat do nějaké země, bývá zajímavé se dozvědět i něco o jejích lidech a tradicích. Proto jsme se rozhodli věnovat turecké kultuře tyto kapitoly.

Momentka z Istanbulu

V této sekci se budeme věnovat především tomu, jací Turci jsou, jaké jsou jejich tradice (svatba, hamam, noc henny …), náboženství, ale třeba i místní tradiční výrobky, jako jsou koberce či pěnovka. Tady najdete i drobné perličky jako je kočka od jezera Van či Hodža Nasreddin. Prostě všechno, co se nám nepodaří zařadit do ostatních kategorií a přesto si myslíme, že byste to měli znát.

Islám tvoří základ celé turecké kultury.

Pro velký rozsah této kapitoly jsme jí museli trochu reorganizovat, roztřídit do menších celků. Proto jsme vytvořili několik podkapitol. Především jsou to hmotné a nehmotné památky, zapsané na seznam UNESCO. Další se týká islámu a věcí s ním blízce spojených. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na lidové zvyky a tradice. Také typické výrobky je třeba zmínit. A nakonec jsou věci, které zatřídit nejdou, ale bylo by škoda je nezmínit. I ty mají vlastní kapitolu.

2 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *