+13
°
C

+16°
+

Kusadası
Neděle, 11

Viz 7denní předpověď

GPS 37.8636536N, 27.2475867E (hrad Korsan)

Chcete-li spojit odpočinkovou dovolenou u moře s návštěvou jednoho z nejzachovalejších antických měst v Turecku, je Kuşadasi tou pravou volbou. Tímto lákadlem je Efez, město jednoho ze sedmi divů světa (Artemidin chrám), město významné pro antické Řeky (v 6. stol. př. n. l. se zde narodil Herakleitos), město významné pro křesťany (podle tradice zde zemřela Panna Maria).

Pevnost Genoese na ostrově Güvercin

Městečko Kuşadasi je klasickým produktem rychle se rozvíjejícího turistického ruchu. Ještě před nedávnem to bylo ospalé přímořské rybářské městečko. Pak ale přišli první turisté a objevili nádherné pláže, blízkost Efezu a tím i ideální podmínky pro rozvoj turistického ruchu. Od toho okamžiku se z Kuşadasi stává jedno z hlavních turistických center na egejském pobřeží Turecka. Samozřejmě se stalo jedním z hlavních výchozích míst pro výlety do Efezu a jeho okolí. Jak houby po dešti zde vyrostly (a nadále rostou) nové hotely, místní lidé si z rodinných domků dělají pensiony, nacházíme stále nové a nové obchody i obchůdky – každý z nich si říká alespoň minimarket. Vyrostl zde velký přístav pro jachty, ale samozřejmostí je i velké množství výletních parníků.

Nábřeží v Kuşadasi

Památkou, která každého turistu upoutá na první pohled je pevnost Genoese na ostrově Güvercin. Nedávno zrestaurovaná a v noci působivě nasvícená působí velice romanticky. Další zajímavá památka, karavanseraj Mehmeta Paši už bohužel není pro běžného turistu dostupná. Místo, kde měli odpočívat všichni poutníci, bylo přestavěno na luxusní hotel pro bohaté nepoutníky.

Bazar v Kuşadasi je především pro cizince

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *