Koberce k Turecku neodmyslitelně patří, proto si jej zde mnoho turistů kupuje jako suvenýr či opravdu jako koberec. Před jeho nákupem určitě stojí za to něco málo o kobercích vědět – jaké materiály se pro jejich výrobu používají, jaké jsou jejich druhy …. . Všechny tyto věci totiž mají vliv na cenu.

Koberců si můžete v Turecku koupit opravdu dle vkusu i množství

Koberce patří k jednomu z nejznámějších artiklů Turecka. Můžete zde vidět výrobu koberců, můžete navštívit továrnu na výrobu koberců. V mnoha turistických centrech jsou malé krámky, kde můžete vidět vazače nebo samozřejmě daleko častěji vazačku koberců. Jsou tam nejen proto, aby vám nějaký koberec prodali. Zároveň vám ukazují, kolik práce uvázání jednoho koberce dá – proč je tedy tak drahý.

Vázání koberců vyžaduje velikou trpělivost

Koberce v Turecku se vyrábějí jednak vlněné jednak hedvábné. Samozřejmě že hedvábný koberec je mnohem dražší než pravý vlněný koberec. Málo který turista si doveze z Turecka koberec do haly, ale máte zde k dispozici i malé upomínkové koberečky. V rozměrech přibližně 40 x 40 cm, 40 x 50 cm a podobně, které určitě jako velice vhodný suvenýr nebo vhodný dárek příbuzným. Už je to opravdu velice typicky turecké.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *