Taxi v Turecku můžeme využívat nejen třeba k dopravě z letiště do hotelu, ale především mimo velká města i k individuální návštěvě památek. Je-li taxikář rozumný, především pro rodiny s dětmi je tato varianta mnohem zajímavější než fakultativní výlety s cestovní kanceláří.

Nenechte se překvapit absencí X – můžete to číst Tak si mne pronajmi

Tuto službu můžeme doporučit především turistům, kteří nechtějí památky navštěvovat pomocí fakultativních výletů s cestovní kanceláří. Ať je to proto že mají malé děti které by nemusely stíhat tem,po cestovní kanceláře, nebo proto že preferují vlastní program jak časový tak i návštěv památek.

Cesta taxikem po památkách nebývá zajímavá ve velkých městech, spíše v letoviscích

Taxikář má jednu velkou výhodu obvykle vám ještě něco poví a může vám zastavit tam kde potřebujete. Může vám ukázat věci na které turistická kancelář nemá čas. Navíc tato služba při obsazení taxi 3 turisty je již cenově zajímavější než fakultativní výlet s cestovní kanceláří. Samozřejmě ale musíme umět buďto anglicky nebo německy, abychom se s taxikářem domluvili, chceme-li aby nám také něco ukázal a povídal.

Že jsme v Istanbulu poznáme podle čísla 34 na SPZ – taxi má SPZ napsanou i na dveřích

Nesmíme však zapomínat, že s rozovjem turizmu některé věci už nejsou tak samozřejmé jako dříve. Dnes už můžeme hodně tureckých taxikářů postavit bok po boku našim …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *