Turci jsou velice milý, vstřícný a otevřený národ. Samozřejmě se i tady najdou lidé, pro které nejste než zdroj co možná největších peněz. Ale čím jste dále od turistického průmyslu, tím více oceníte jejich pohostinnost, laskavost, vstřícnost. A pokud turecky jen pozdravíte, budete rázem jejich bratry či sestrami.

Čerstvý chléb v restauraci. Stejně ochotně vám Turci nabídnou cokoliv …

Turci jsou stejně jako většina jižních národů lidé velice srdeční milí a přívětiví. Co nás u nich však zaujme na první pohled jsou dvě základní vlastnosti.

Častý obrázek – banda kluků se drží za ramena, občas při tom něco do turistů chtějí ….

1. každý turek miluje děti, podniká výlety ven s dětmi bude je hladit, bude jim dávat bonbóny. Bez vedlejších úmyslů, jen pro jejich radost, která je i jeho potěšením.

Jsou rození obchodníci, určitě si najdou způsob, jak vás zaujmout

2. jejich úžasná přičinlivost. Navštívíte-li místo kde už někdy byl Čech můžete si být zcela jisti že vás tam Turci česky osloví. A čím více českých turistů tam bylo, tím lépe česky se s vámi domluví. V Istanbulu už se s vámi domluví vcelku běžně. Ve všech velkých turistických centrech, kam Češi jezdí pravidelně, na vás většina obchodníků spustí plynulou češtinou a jsou schopni s vámi na čemkoliv česky domluvit.

Pečené kaštany dělají také rádi a dobře

Chcete-li získat jejich srdce úplně, naučte se aspoň základní turecké fráze: pozdravit, poděkovat, počítat. V tu chvíli se my turisté staneme ještě milejšími. Jsme-li na bazaru a smlouváme o ceně, cena jakoby zázrakem výrazně poklesne.

Sladké mají rádi, dokonce hodně sladké. Umí je dělat a rádi vám nabídnou.

Přesto jako na všech ostatních turistických místech je potřeba dát si velký pozor na podvodníky, speciálně ve velkých místech. I mezi Turky se určitě najdou šizuňkové, kteří se budou snažit vás nějakým způsobem podvést, prodat vám věci předražené a podobně. Platí určitě zásada: nekupovat ve spěchu, kupovat s rozmyslem, správně si spočítat peníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *