Čerstvý chléb v restauraci. Stejně ochotně vám Turci nabídnou cokoliv …

Turci jsou stejně jako většina jižních národů lidé velice srdeční milí a přívětivý. Co nás u nich však zaujme na první pohled jsou dvě základní vlastnosti.

Častý obrázek – banda kluků se drží za ramena, občas při tom něco do turistů chtějí ….

1. každý turek miluje děti, podniká výlety ven s dětmi budu je hladit, budu jim dávat bonbóny, bez vedlejších úmyslů budu z nich mít radost stejnou jakou z nich máte vy

Jsou rození obchodníci, určitě si najdou způsob, jak vás zaujmout

2. jejich úžasná přičinlivost. Navštívíte-li místo kde už někdy byl Čech můžete si být zcela jisti že vás tam Turci zcela jistě česky osloví, a čím více českých turistů tam bylo, tím lépe česky se s vámi domluví. V Istanbulu už se s vámi domluví vcelku běžně, a všech velkých turistických centrech kam Češi jezdí pravidelně většina na vá obchodníků spustí plynulou češtinou a jsou schopni s vámi na čemkoliv česky domluvit.

Pečené kaštany dělají také rádi a dobře

Chcete-li získat jejich srdce úplně naučte se aspoň základní turecké fráze: pozdravit, poděkovat, počítat. V tu chvíli se my turisté staneme ještě milejšími, jsme-li na bazaru a smlouváme o ceně, cena jakoby zázrakem výrazně poklesne.

Sladké mají rádi, dokoce hodně sladké. Umí je dělat a rádi vám nabídnou.

Přesto jako na všech ostatních turistických místech je potřeba dát si velký pozor na podvodníky, speciálně ve velkých místech . Istanbulu se určitě budou snažit nějakým způsobem vás podvést, prodat vám věci předražené apod. platí určitě zásada nekupovat ve spěchu, kupovat s rozmyslem, správně si spočítat peníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.