Turecko.

Země, rozkládající se na dvou kontinentech. Země s bohatou kulturní tradicí. Země Homéra a jeho Tróje, slavných antických měst Pergamonu, Smyrny. Země dvou ze sedmi divů světa – mauzolea v Halikarnassu a Artemidina chrámu v Efezu. Země dávné říše Chetitů.

Pamukkale

Země nádherné přírody. Země „Bavlněného zámku“ Pamukkale, světového unikátu travertinových zářivě bílých kaskád. Země biblické hory Ararat. Země „Modré plavby“ – nádherné mořské trasy podél jejího jižního pobřeží.

Preclíkář

Země milých, srdečných a příjemných lidí, země mnoha náboženství, i když samozřejmě s převahou islámu, první islámská demokratická země.

Tuecká káva

Země turecké kávy. Země jedné z nejlepších kuchyní na světě. Země výtečného čaje.

Země ……… kterou stojí za to navštívit nebo se o ní alespoň co nejvíce dozvědět.

Západ slunce v Istanbulu

Začít bychom měli u Istanbulu, kde najdeme téměř vše co dělá Turecko Tureckem. Turisticky zajímavé oblasti najdeme však i na jihovýchodním a především na jižním pobřeží , kde jsou nejen nádherné pláže, ale i obrovské množství antických památek. Jedná se vlastně o antickou řeckou Malou Asii. Nesmíme zapomínat ani na vnitrozemí s centrem starobylé říše Chetitů Chattušašem, se slavným skalním městem Göreme, s antickou Cesareou neboli Kayseri či tančícími derviši v Konyi.

Efez

Navštívíte-li tuto krásnou zemi, poznáte, že už to není to Turecko, kterého se naši předkové báli a které bylo postrachem celé Evropy. Najdete krásnou zemi, do které se budete vždy rádi vracet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.