Země dvou kontinentů, doslova most mezi Evropou a Asií, země milých a vstřícných lidí, milujících děti, země bohaté historie i přírodních divů. To vše je Turecko.

Rudá turecká vlajka a blankytné moře patří k sobě.

Turecko.

Země, rozkládající se na dvou kontinentech. Země s bohatou kulturní tradicí. Země Homéra a jeho Tróje, slavných antických měst Pergamonu, Smyrny. Země dvou ze sedmi divů světa – mauzolea v Halikarnassu a Artemidina chrámu v Efezu. Země dávné říše Chetitů.

Bavlněmý zámek Pamukkale, jeden ze symbolů přírodních krás země

Země nádherné přírody. Země „Bavlněného zámku“ Pamukkale, světového unikátu travertinových zářivě bílých kaskád. Země biblické hory Ararat. Země „Modré plavby“ – nádherné mořské trasy podél jejího jižního pobřeží.

Typický preclíkář

Země milých, srdečných a příjemných lidí, země mnoha náboženství, i když samozřejmě s převahou islámu, první islámská demokratická země.

Tuecká káva

Země turecké kávy. Země jedné z nejlepších kuchyní na světě. Země výtečného čaje.

Země ……… kterou stojí za to navštívit nebo se o ní alespoň co nejvíce dozvědět.

Západ slunce v Istanbulu

Začít bychom měli u Istanbulu, kde najdeme téměř vše co dělá Turecko Tureckem. Turisticky zajímavé oblasti najdeme však i na jihovýchodním a především na jižním pobřeží , kde jsou nejen nádherné pláže, ale i obrovské množství antických památek. Jedná se vlastně o antickou řeckou Malou Asii. Nesmíme zapomínat ani na vnitrozemí s centrem starobylé říše Chetitů Chattušašem, se slavným skalním městem Göreme, s antickou Cesareou neboli Kayseri či tančícími derviši v Konyi.

Efez je další velké turistické lákadlo.

Navštívíte-li tuto krásnou zemi, poznáte, že už to není to Turecko, kterého se naši předkové báli a které bylo postrachem celé Evropy. Najdete krásnou zemi, do které se budete vždy rádi vracet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *