Především v turisticky exponovaných oblastech Turecka najdeme hotely všech úrovní a cen. Ve větších městech bývá častější ubytování pouze se snídaní, u moře bývá často nabízený all inclusive, tedy vše v ceně. Jinými slovy za celou dobu pobytu nemusíte opustit areál hotelu.

Interiér hotelu Erten Konak v Istanbulu má interiér přepychový

V Turecku je poměrně bohatá síť hotelů všech možných úrovní od nejzákladnějších dvouhvězdičkových, které některé cestovní kanceláře nabízejí už od 8 000 Kč na týden včetně letenky až po vysloveně luxusní přepychové hotely, kde stejnou dobu můžete strávit za 150 000 Kč. Všechny hotely samozřejmě mají neustále zlepšující se úroveň.

Některé hotely působí na první pohled útulným dojmem

U *** a lepších hotelů je standardem klimatizace. Klimatizaci můžeme doporučit pro všechny pobyty které se týkají léta a to už od počátku června až do konce září. Speciálně na jižním pobřeží bývají obrovská vedra a bez klimatizace se vám také může stát že se za celou dobu dovolené vůbec nevyspíte. Protože bude prostě tak vedro že nedokážete usnout. Většina hotelů u moře mívá jako standardní součást vybavená bazén, některé nabízejí i slunečníky na pláži i lehátky, samozřejmě zase toto standart závisí na počtu hvězdiček daného hotelu. Hotely se dvěma hvězdičkami to mají spíše výjimečně, přepychové to samozřejmě mají povinně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *